Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m.

Kodas: 6668
Autorius: David Nicolle ir Graham Turner
9,90 €2,97 €
+-

Vyrų ir moterų iš praeities istorinių kovų ir kasdienio gyvenimo įžvalgos. Detalūs pasakojami apie jų motyvus, treniravimosi ypatumus, taktiką, ginkluotę ir patirtis. Karinis Kryžiuočių ordinas buvo vienas žymiausių kryžininkų ordinų, prilygęs tamplieriams ir hospitaljerams. Pradžioje dėmesį telkę į kryžininkų valstybes Artimuosiuose Rytuose, kryžiuočiai, XIII a. ten praradę anklavus, nutarė pradėti žygius į Baltijos regioną prieš pagonis prūsus, rusus ortodoksus ir jų kaimynus krikščionis lenkus. Bet svarbiausiu kryžiuočių antpuolių taikiniu beveik šimtui penkiasdešimt metų tapo lietuviai. Knygoje, kupinoje detalių iliustracijų ir nuotraukų, nagrinėjamas šis itin įdomus religinis ir karinis ordinas, prikeliant naujam gyvenimui Kryžiuočių ordino išvaizdą, tikėjimą ir mūšio patirtis.

1944 m. gimęs Davidas Nicolle’as daug metų dirbo „BBC Arabic Service“ prieš įgydamas magistro laipsnį Rytų ir Afrikos studijų mokykloje Londone ir daktaro laipsnį Edinburgo universitete. Jis parašė daug knygų ir straipsnių apie viduramžių ir islamo karus ir jau daug metų yra produktyvus „Osprey“ leidyklos autorius.

Grahamas Turneris yra pagrindinis istorinis dailininkas. Jo specializacija – viduramžių laikotarpis. Turnerio iliustracijos puošia daug „Osprey“ knygų. Iliustracijos apima daug įvairių temų: pradedant X a. kalifatų armijos apranga, kruvinomis viduramžių mūšio scenomis ir baigiant XVIII a. pabaigos britų raudonšvarkių kasdieniu gyvenimu. Dailininko Michaelo Turnerio sūnus Grahamas gyvena ir dirba Bakingamšyre, Jungtinėje Karalystėje.

 

 

Iš anglų kalbos vertė Aidas Tamulevičius

18,4 x 24,8 cm, 72 psl., kietas viršelis