Kaip auklėti vaikus, kad jie netaptų šikniais. Strategijos, pritaikomos ir mažyliams, ir paaugliams

Kodas: 7616
Autorius: Melinda Wenner Moyer
15,50 €9,30 €
+-

„Kaip auklėti vaikus, kad jie netaptų šikniais“ tai aiškios struktūros, praktinių patarimų nestokojantis, kartais humoristinis (bet visada pagrįstas mokslu) tėvams skirtas vadovas apie tai, kaip ugdyti vaikus, kad jie taptų sąžiningais, gerais, dosniais, pasitikinčiais, savarankiškais ir atspariais žmonėmis, kurie galbūt vieną dieną sugebės pasaulį padaryti draugiškesnį ir ne tokį susipriešinusį.

Melindos Wenner Moyer, kaip apdovanojimų pelniusios mokslo žurnalistės, nuolat buvo prašoma pasigilinti į įvairiausius vaikų auklėjimo niuansus. Bet kai paaugo jos pačios vaikai, ji pastebėjo, kad apie vieną esminę auklėjimo sritį apskritai nekalbama. Toji sritis – kaip pasiekti, kad vaikai neužaugtų tikrais šikniais.  

Iš socialinės žiniasklaidos, naujienų, netgi aukščiausių valdžios sluoksnių vaikai prisirankioja žinučių, liudijančių, kad savanaudiškas, įžeidus ir žiaurus elgesys yra priimtinas. Vaikų ir paauglių padarytų neapykantos nusikaltimų kasmet vis daugėja, o atjautos – mažėja. Be abejo, visi norime tokių vaikų, kurie tarpusavyje nesipeštų, vienas kitam padėtų, neįniktų į ekranus ir mums, tėvams, nemeluotų. Bet kaip to siekiame, kaip auklėjame, kad užaugę jie jaustų sveiką savivertę, mokėtų atpažinti ir pasipriešinti rasizmui, seksizmui, būtų pasirengę seksualiniam gyvenimui?  

Ši knyga – tai po išsamių tyrimų parašytas ir įrodymais pagrįstas pradžiamokslis, siūlantis naują, dažnai stebinantį požiūrį į auklėjimą nuo pirmųjų vaiko metų iki paauglystės. Joje aptariami tokie asmenybės bruožai, kuriuos norėtume, kad mūsų vaikai turėtų, o vėliau pateikiamos mokslu grįstos strategijos, kurios padės tėvams įskiepyti šias savybes savo atžaloms.

 

Iš anglų kalbos vertė Kristina Gudavičienė

Serija ,,Pabučiuok mane“

14,5 x 21,5 cm, 344 p., minkšti viršeliai