Epochos pranašas George'as Orwellas

Kodas: 8213
Autorius: Jurij Felštinskij, Georgij Černiavskij
20,50 €
+-

Šioje knygoje remiamasi daugeliu pirminių informacijos šaltinių apie George’ą Orwellą. Į rašytojo gyvenimą ir kūrybą žvelgiama naujai, atskleidžiamas fenomenalus jo gebėjimas numatyti pasaulio politinę ir socialinę ateitį. Pasitvirtino Orwello teiginys, kad blogio šaltinis yra totalitarizmas, kurio ryškiausias įkūnijimas buvo SSRS įsigalėjusi melo ir prievartos sistema. Visiškai teisinga ir išvada, jog terorizmo šaknys glūdi Sovietų Sąjungos, įvairiose pasaulio šalyse vykdžiusios ardomąją veiklą, rėmusios ginkluotų maištininkų gaujas, užsienio politikos praktikoje. Rašytojas totalitarizmo užuomazgų įžvelgė net tokių demokratinių šalių kaip Anglija ar JAV politinėje erdvėje. Dabar tai akivaizdu.

Pildosi Orwello pranašystė, kad blogio gaivalas stiprės, pasaulį užlies neapykantos, chaoso ir teroro banga. Ši įžvalga atitinka dabarties realijas, ypač Rusijos agresiją Ukrainoje ir terorizmą remiančių valstybių inspiruotą naują karą Artimuosiuose Rytuose.

Nei legendinė karalienė Mikalda, nei Nostradamas ar kitas išgarsėjęs orakulas nėra taip tiksliai apibūdinęs ateities įvykių ir pasaulio raidos tendencijų, kaip Orwellas. Jį galima vadinti didžiausiu naujųjų laikų pranašu.

 

Iš rusų kalbos vertė Vytautas Leščinskas

 

Serija „Komunizmas be grimo“

16,9 cm x 23,8 cm, 424 p., kietas viršelis