Liudvikas, Lietuvos karalius

Kodas: 8212
Autorius: Regimantas Dima
11,90 €
+-

Jums pasisekė: laikote rankose universalią knygą. Oficialiai tai utopinis romanas. Tačiau labai patogus, trumpas.

Jei norite įtempto siužeto, prašom. Jei norite pagalvoti, kur eina mūsų Respublika, koks kismas turėtų ištikti politinę sistemą, „Liudvikas, Lietuvos karalius“ suteiks daug peno apmąstymams.

Net feministės leis šiai knygai egzistuoti, nemitinguos prieš, nes pagrindinė herojė ir viso veiksmo variklis – moteris. Vienintelė galima autoriaus klaida, kad ne ji taps Lietuvos karaliumi ir per retai apsirengusi. Tačiau autoriaus gyvenimiškoji patirtis tvirtina – kai kurioms geriau likti nuogoms.

Lietuvos karalius bus vyras, kaip skaitytojas suvokia iš knygos pavadinimo „Liudvikas, Lietuvos karalius“.

Knygos veikėjai yra vokiečiai, rusai ir lenkai, nors Regimantas Dima iki šiol įtariamas lietuviškuoju nacionalizmu. Visi iki vieno knygos veikėjai paklaikę arba trenkti. Siužetui ir būsimai Lietuvos monarchijai taip patogiau.

O norėdami pasijuokti iki ašarų rasite intelektualaus humoro intarpų apie Kembridžą bei baltųjų meškų šaudymo scenelių Prano Juozapo Žemėje.

Paskutinė pastraipa – apie autoriaus norą, kad kas nors galų gale subadytų jo automobilio padangas už parašytas knygas. Seniau išleista J. Pilsudskio biografija „Žavingasis šunsnukis“ neprivertė nežinomo fronto kareivių to padaryti. Po šios knygos Regimantui Dimai tikrai teks atgailauti už savo tekstus…

 

14,5 x 21,5 cm, 192 p., kietas viršelis